Telefon

Telefon

Telefon fiyatları; Apple iPhone, Samsung Galaxy, Xiaomi, Redmi, Oppo ve diğer markaların en iyi telefonları, telefon aksesuarları hakkında en güncel haber ve içerikler bu kategoride.

Telefon nedir, telefon hakkında: 19 yüzyıl içerisinde başta Graham Bell olmak üzere pek çok mucit tarafından farklı ortam ve şartlarda geliştirilen ilk telefonlar, en başta sadece kablolar üzerinden anlık ses aktarmak amacı ile kullanılırdı. 20. yüzyıl başlarında yaygınlaşmaya başlayan bu teknolojinin aktif şekilde kullanılması için ilk etapta santral adı verilen aracı iletişim merkezlerine ve santral görevlerine ihtiyaç duyulurdu. Kısa sürede evlerde de kullanılmaya başlayan ilk telefonlar, kablolu iletişim teknolojileri geliştikçe santral arabirimine gerek duyulmadan çalışmaya başlamıştı.

1990'lı yıllarda yaygınlaşan uydu teknolojiler ve baz istasyonları telefonların çalışmaları için sürekli kablolara bağlı kalma ihtiyacını ortadan kaldırdı ve mobil telefonlar, yani cep telefonları yaygınlaşmaya başladı. 2010'lu yıllara yaklaşırken gerçekleşen akıllı telefon devrimi ile mobil telefonlar, birer cep bilgisayarına dönüştü. Bu devrimi takiben gerçekleşen 3G, 4G ve 5G mobil iletişim devrimleri sayesinde telefonlar, artık hayatımızın en zaruri ihtiyaçlarından birisi oldu. 

Telefon hakkında popüler içerikler:

devamını oku

Telefon Haberleri ve Videoları

Filtrele:
DAHA FAZLA GÖSTER
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. »